Türk Vatandaşlığı

  1. TÜRK VATANDAŞLIĞI

Vatandaşlık hakkının yetkili makam kararı ile Türk vatandaşlığının kazanılması, Türk vatandaşlığını kazanmak isteyen bir yabancı, bu Kanunda belirtilen şartları taşıması halinde yetkili makam kararı ile Türk vatandaşlığını kazanabilir.

1.  1.  YATIRIM YOLUYLA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Türkiye Cumhuriyeti’nin yabancı yatırımcılara yönelik yeni hayata geçirdiği yabancı yatırımcı programı kapsamında Türkiye’de 250.000 $ gayrimenkul yatırımı yapan yabancılara veya 500.000$ sermaye ile şirket kuran/satın alan yabancılara veya 500.000$ devlet yatırım araçlarına veya Türkiye’de faaliyet gösteren devlet bankalarına üç yıl çekmemek şartı ile yatıran yabancılara Türkiye Vatandaşlığı veriyor. Ayrıca 19.09.2018 tarihi itibari ile en az 50 Türk vatandaşı istihdamı yapmış ve istihdam yaratmaya devam edecek yabancılara da aileleri ile beraber Türk vatandaşlığı hakkı verilecektir.

  1. 2. EVLİLİK YOLUYLA TÜRK VATANDAŞI OLMAK

Bir Türk vatandaşı ile evlenen bir yabancı, doğrudan Türk vatandaşı olamaz. Bunun için en az 3 yıl boyunca bir Türk vatandaşı ile evli olmalı ve evliliği devam ediyor olmalıdır. Bu şartları taşıyan yabancılar Türk vatandaşlığını kazanmak için başvuruda bulunabilirler. Türk vatandaşı olmak isteyen ve bu konuyla alakalı uzman ekiplerimizden detaylı bilgi alabilir siniz.